1. BİLGİ FORMU

  2. Bilgi edinmek mi istiyorsunuz?
  3. Tercih ettiğiniz dönüş yöntemi
  4. Mesajınız incelendikten sonra en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.

Sanat. İnsan hayatında ki mutluluk ve huzurun anahtarı... Toplumun karmaşık hayatı içinde, estetik anlayışının ve ayrı bir dünyanın başladığı nokta... Ve tüm sanat dallarını bünyesinde toplayan zarafetin sembolü bale...

Bugün sanat eğitiminin gerekliliği ve insan hayatına kazandırdığı artı değerler tartışılmaz bir gerçek olarak karşımızdadır. Tiyatro, mim, müzik, resim ve hemen hepsinin bir araya geldiği bale, ilk olarak akla gelen sanat dalıdır.

Toplumda sanat eğitimi alan bireylerin kendi ile barışık, gelecekten umutlu yaşam içindeki değişik amaçları da keşfetmiş kişiler olarak hayatlarına devam ettikleri tartışılmaz bir gerçektir. İleride sanatı bir meslek olarak seçenler dışında, çok az sayıda genç insan mesleklerinin yanında ciddi bir sanat eğitimini de almış olabilmenin ayrıcalığını yaşayabilmektedir. Bu ayrıcalık, çocuklarımıza ömür boyu verebileceğimiz en büyük armağandır.

Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale, özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır. Disiplinli, özverili, algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli, uzun bir süreçtir bale eğitimi...

Bale eğitiminde enstrüman vücut'tur. Bu nedenle, çocuğun anatomik yapısı gözetilmeden verilen yüklemeci ve gösterişe dayanan eğitimin zararları, ömür boyu sürmekte ve en önemlisi balenin düşünsel ve zeka ile ilgili boyutunu da etkileyerek asıl amacından uzaklaşmaktadır.

Ağaç yaşken eğilir sözünden hareketle çocuğun anatomik gelişiminin üzerinde bir eğitim anlayışını benimsemek mümkün değildir. Her şeyin bir zamanı, her adımın ve her hareketin, çocuğun bilimsel gelişimine göre göz önünde bulundurulması gereken bir sırası vardır. Bu nedenle küçücük bedenleri eğitmek ciddi bir sorumluluk işidir.

Bu anlayışla eğitim hayatına başlayan Mavi Nota Bale ve Müzik Kursu, bilimsel temelleri olan tüm veriler ışığında ve devamlı gelişen bir çizgide eğitim hizmetini sürdürmektedir.

BİR ANI BIRAKIN...